unlem

Güncelleme

Sitemiz aktif olarak güncellenmemektedir. Daha güvenilir bir kaynak olarak Google Grubumuza ve Facebook sayfamıza bekleriz....

FreeBSD_Seminer

FreeBSD Semineri

Bu hafta Firefox Student Ambassador Miraç Satıç arkadaşımız bizlere popüler bir işletim sistemi olan FreeBSD'yi tanıtacak. Açık kaynaklı ve UNIX ailes...

owtg2014

Özgür Web Teknolojileri Günleri 201...

Özgür Web Teknolojileri Günleri bu yıl 5-6 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde Türkiye Linux Kullanıcıları Derneği ve Yedi...

php_grubu

Linux Kullanma ve Önemi Üzerine [Se...

Eğer vaktiniz varsa 17 Ekim Cuma günü sizi güzel bir sohbet/seminer/söyleşi için Doğu Kampüs'e bekliyoruz. Ters-kod mühendisliği ve network üzerinde u...

Güncelleme
Sitemiz aktif olarak güncellenmemektedir. Daha güvenilir bir kaynak olarak Google Grubumuza ve Facebook sayfamıza bekleriz.

FreeBSD Semineri


Bu hafta Firefox Student Ambassador Miraç Satıç arkadaşımız bizlere popüler bir işletim sistemi olan FreeBSD’yi tanıtacak. Açık kaynaklı ve UNIX ailesine bağlı bu işletim sistemini yakından tanımak, linux ve windows’dan farklı yanlarını görmek ve üzerine sohbet etmek için hepinizi etkinliğimize bekleriz. Ayrıntılı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:


Tarih: 27.11.2014
Saat: 17:40
Yer: BZ07, Bilkent Universitesi
Event Linki: Facebook


Özgür Web Teknolojileri Günleri 2014

Özgür Web Teknolojileri Günleri bu yıl 5-6 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde Türkiye Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu işbirliği ile beşinci defa gerçekleştirilecek.

Dört yıldır özgür web yazılımlarıyla ilgilenen insanları ve özgür web topluluklarını buluşturan etkinliğin bu yılki teması yeni(likçi) web teknolojileri olarak belirlendi. Ayrıca web çatıları, web uygulama güvenliği, NoSQL, HTML5 ve WebGL gibi güncel konular da işlenecek. 2 gün boyunca konuşmacılar, paralel salonlarda konferans, bildiri ve atölyeler düzenleyerek bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olan Özgür Web Teknolojileri Günleri 2014 etkinliği ile ilgili daha detaylı bilgiye www.ozgurwebgunleri.org.tr/2014 adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Linux Kullanma ve Önemi Üzerine [Seminer/Sohbet]

Eğer vaktiniz varsa 17 Ekim Cuma günü sizi güzel bir sohbet/seminer/söyleşi için Doğu Kampüs’e bekliyoruz. Ters-kod mühendisliği ve network üzerinde uzman Engür Pişirici, İnternet teknolojileri ve PHP üzerine de Hidayet Doğan ve Engin Ayben misafirimiz olacak. Gerçekten deneyimleri ve sohbetleriyle sizlere çok şey katacağına eminiz… Özellikle Özgür Yazılımlara kariyerinizde bir yer vermeyi düşünüyorsanız ama sorularınız varsa bu etkinlik sizin için iyi olacaktır. Aklınıza gelen tüm soruları cuma günü bekliyor olacağız.

Tarih: 17.10.2014
Saat: 12:30 – 13:40
Yer: C binası (CTIS binası) DB-01, Doğu Kampüs
Event Linkleri:
Facebook Event

Unity Programlama Eğitimleri – 2. Oturum

Unity eğitimlerimiz cuma günleri olmak üzere devam ediyor. Bu haftanın konusu olarak “Kullanıcı Arayüzü”nü tekrar edecek ve “Collider ve Documentation” üzerinde duracağız.

* Unity ilk açıldığı zaman üyelik almanızı ister. Sınıfa gelmeden önce lütfen Unity’i bir kere açmış ve kurcalamış olarak gelin.
** Daha fazla bilgi için eğitimin facebook sayfası: https://www.facebook.com/groups/859196397426300/

Tarih: 17.10.2014
Saat: 17:40 – 19:40
Yer: BZ06
Event Linkleri:
Facebook Event

Linux Başlangıç Eğitimleri – 1. Oturum

Özgür yazılımı konuşacağımız, shell kullanmayı öğrenip GNU/Linux kullanmanın ilk adımlarını atacağımız eğitimimiz başlıyor. Hazırlık dahil tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz. [GE 250/251 puanı verilecektir]

Tarih: 14.10.2014
Saat: 17:40 – 19:40
Yer: BZ02, Bilkent Üniversitesi
Event Linkleri:
Facebook Event

* Eğitimlerimiz Ubuntu 14.04 üzerinden ilerleyecek.
* İlk oturum için bilgisayar şart değil.

Unity Programlama Eğitimleri – 1. Oturum

Bağımsız oyun geliştiricilerinin favori oyun geliştirme platformu Unity ile oyun geliştirmeyi öğrenmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey Cuma günü başlayacak olan Unity eğitimlerinin ilk oturumuna gelmek. Önceden programlama bilgim yok diye korkmanıza gerek yok. Hazırlık dahil her sınıftan insanları bekleriz.
* Yanınızda bilgisayarlarınızı getirmeyi unutmayın. Yazılımı dersten önce yüklemenizi öneririz.
* Yazılımı önceden indirmek isteyenler için: http://unity3d.com/unity/download

Tarih: 10.10.2014
Saat: 17:40 – 19:40
Yer: BZ06
Event Linkleri:
Facebook Event
Google+ Event

“Revolution OS” Belgesel Gösterimi

Tanışma toplantımızın ardından film gösterimimiz ile devam ediyoruz. 2001 yapımı “Revolution OS” adlı hoş bir belgeselimiz olacak. 85 dakika sürüyor, yemeğinizi/çayınızı alıp gelin. [GE 250/251 puanı verilecektir]

Tarih: 08.10.2014
Saat: 17:40 – 19:40
Yer: BZ06, Bilkent Üniversitesi
IMDB Linki: Revolution OS (2001) 
Event Linkleri:
Facebook Event

Bilkent Özgür Yazılım ve İnternet Teknolojileri | Tanışma Toplantısı (Introductory Meeting)

Uzun bir aradan sonra Bilkent Özgür Yazılım ve İnternet Teknolojileri Kulübü tekrar sizlerle. Bu dönem içerisinde yapılacakları tartışmak, aramıza (yönetim kuruluna) katılmak isteyen arkadaşlarla tanışmak, özgür yazılım üzerine muhabbet etmek ve sorularınızı cevaplamak için tanışma toplantımıza bekliyoruz:

Tarih: 30.09.2014
Saat: 17:40 – 19:40
Yer: BZ01, Bilkent Üniversitesi
Event Linkleri:

 

* İsteyen arkadaşlarımıza Linux (Ubuntu 14.04 vb) kurulumunda yardım edebiliriz.
** Daha fazla bilgi almak için sosyal ağlarımızı takip etmeniz veya bize email atmanız yeterli.

Siber Güvenlik: voIP Security

Skype, Viber gibi uygulamalarla günlük hayatımızda iyice yer edinen VoIP (Voice Over Internet Protocol) ne kadar güvenli? Bilgi güvenliği uzmanı sayın Fatih Özavcı VoIP ve Güvenlik konulu bir seminer verecektir.
Fatih Özavcı on yılı aşkın süredir sızma testleri yapmaktadır. Sense of Security firmasında güvenlik danışmanı olarak çalışmakta olan Özavcı aynı zamanda VoIP sızma test kiti Viproy’un geliştiricisidir.
Linux Yaz Kampı öncesi ısınmak isteyen, konuyla ilgili herkesi bekleriz.

Yer: C Blok Amfi

Zaman: 15 Temmuz 2014 Salı, 12:30

Facebook link: https://www.facebook.com/events/528952457231629/

Google+ link:  https://plus.google.com/events/c9ihprtb14tia4lvte02enhbbbg